بیت کوین گایدلاین | چه اطلاعاتی در بلاک چین ذخیره میشود ؟

اگر این تکنولوژی بسیار پیچیده باشد ، چرا آن را بلاک چین می‌نامیم؟ blockchain در ابتدایی‌ ترین سطح خود ، فقط یک زنجیره بلوک است ، اما نه به معنای سنتی آن کلمات. وقتی می‌گوییم کلمه "Block" و "Chain" را استفاده میکنیم ، در واقع در مورد اطلاعات دیجیتالی ذخیره شده در یک پایگاه ‌داده عمومی صحبت می‌کنیم.

آموزش ارزهای دیجیتال

Oops! image is not available...

چه اطلاعاتی در بلاک چین ذخیره میشود ؟​اگر این تکنولوژی بسیار پیچیده باشد ، چرا آن را بلاک چین مینامیم؟ Blockchain در ابتدایی ترین سطح خود ، فقط یک زنجیره بلوک است ، اما نه به معنای سنتی آن کلمات. وقتی میگوییم کلمه "Block" و "Chain" را استفاده میکنیم ، در واقع در مورد اطلاعات دیجیتالی ذخیره شده در یک پایگاه داده عمومی صحبت میکنیم.

ذخیره سازی اطلاعات در Blockchain 

بلاک های موجود در بلاک چین در واقع اطلاعات دیجیتالی هستند که بطور خلاصه دارای سه بخش که در ادامه به آنها اشاره شده است.

​بخش اول اطلاعات مربوط به تراکنش ها میشود. برای مثال اطلاعاتی در مورد تاریخ ، زمان و مقدار آخرین خرید شما از وب سایت آمازون را درون خود نگهداری میکنند. توجه داشته باشید که خرید از وب سایت آمازون برای تفهیم موضوع برای خواننده استفاده شده است.

بخش دوم اطلاعات ذخیره شده ، اطلاعات مربوط به افراد یا ارگان های شرکت کننده در معامله را شامل میشود. با توجه به مثال قبل در خرید شما از وب سایت آمازون ، یک بلوک برای خرید شما از آمازون ، نام شما را همراه با وب سایت فروشنده ثبت خواهد کرد. این در حالیست که به جای استفاده از نام و مشخصات واقعی شما ، خرید شما بدون شناسایی اطلاعات و تنها با استفاده از امضای دیجیتالی منحصر به فردی ثبت خواهد شد. ​

بخش سوم اطلاعات ، اطلاعات مربوط به فروشگاه است که آنها را از سایر بلوک ها متمایز میکند. درست همانند ما که هر یک نامی برای متمایز شدن داریم، هر بلوک یک کد منحصر به فرد دارد که در اصطلاح Hash نامیده میشود. این اطلاعت امکان جداسازی بلوک ها از یکدیگر را فراهم میکند. حال تصور کنید که شما خرید خود را در برای مثال از آمازون انجام داده و پس از نهایی کردن و انتقال پول تصمیم به خرید دیگری از همان فروشگاه میگیرید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در حالیکه هر دو خرید از یک فروشگاه انجام شده اند اما میتوان بلوک های اطلاعاتی آنها را با استفاده از اطلاعات هش ذخیره شده در آنها از یکدیگر جدا کرد!

در حالی که بلوک در مثال بالا برای ذخیره یک خرید از آمازون مورد استفاده قرار میگیرد ، واقعیت کمی متفاوت است. یک بلوک بر روی Blockchain میتواند تا ۱ مگابایت اطلاعات ذخیره کند. بسته به اندازه معاملات ، این بدان معنی است که یک بلوک میتواند چندین هزار تراکنش را زیر یک سقف انجام دهد! 

 

برای مشاهده متن اصلی مطلب کلیک کنید

 

سایر مطالب خبری

Oops! image is not available...

یکشنبه, 19 آبان 1398

Oops! image is not available...

چهارشنبه, 15 آبان 1398

Oops! image is not available...

چهارشنبه, 15 آبان 1398